aktualności

Wstęp do Design Thinking – szkolenie dla firm

Zapraszamy na szkolenie „Wstęp do Design Thinking”!

Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie wraz z ośrodkiem Enterprise Europe Network działającym w ramach Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii serdecznie zapraszają na szkolenie „Wstęp do Design Thinking”

W jaki sposób tworzyć produkty, usługi i doświadczenia klientów, które na długo pozostaną w ich pamięci? W jaki sposób wyróżnić się od konkurencji i tworzyć ofertę, która będzie dla odbiorcy prawdziwą wartością? Jak tworzyć nowe rozwiązania, maksymalnie redukując ilość potrzebnego czasu i pieniędzy?

Odpowiedzią na te pytania jest Design Thinking – kreatywna metoda rozwiązywania problemów i tworzenia nowych rozwiązań, łącząca najlepsze narzędzia dwóch warsztatów: projektanta oraz konsultanta biznesowego.

Na szkoleniu „Wstęp do Design Thinking” uczestnicy poznają główne zasady Design Thinking, elementy procesu oraz podstawowe narzędzia.

Gdzie: Centrum Przemysłów Kreatywnych, Akademia Sztuki w Szczecinie, pl. Orła Białego 2, sala konferencyjna CPK (w Łączniku)
Kiedy: 9 kwietnia 2019, godz. 9.00 – 16.00
Koszt: warsztat bezpłatny
Dla kogo: zajęcia przeznaczone dla właścicieli lub pracowników firm (wymagany NIP).

UWAGA – wysłanie zgłoszenia nie jest jednoznaczne z akceptacją udziału. Grupa uczestników zostanie dobrana tak, aby stworzyć możliwie różnorodny zespół (spokojnie, w razie potrzeby zorganizujemy kolejne zajęcia ;) ). Szkolenie przeznaczone jest dla osób, które nie miały wcześniej doświadczenia z tą metodyką.

Zapisy: https://cpk-design-thinking.evenea.pl/

Prowadzący:

Hubert Dyba – Dyrektor Centrum Przemysłów Kreatywnych Akademii Sztuki w Szczecinie, doświadczony trener i konsultant innowacji, doradca w programie PARP Akademia Managera Innowacji. W metodyce Design Thinking pracował z wieloma startupami, rozwiniętymi firmami, a także instytucjami administracji krajowej i europejskiej. Absolwent programu Top 500 Innovators, w ramach którego odbywał staż na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Paweł Żebrowski – Kierownik Centrum Transferu Technologii w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii, metodyk i trener Design Thinking, odpowiedzialny w szczególności za kwestie praw własności intelektualnej projektów DT w SHOPA Design and Strategy. Absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, Warszawskiego oraz Programu Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA.

Agenda:

08:30 – 09:00 Rejestracja
09:00 – 10:30 Powitanie, geneza i główne zasady Design Thinking
10:30 – 10:45 Przerwa kawowa
10:45 – 12:15 Etapy procesu DT: Empatia, Definiowanie, Generowanie
12:15 – 13:00 Lunch i szybki spacer po laboratoriach CPK
13:00 – 14:30 Etapy procesu DT: Prototypowanie, Testowanie
14:30 – 14:45 Przerwa kawowa
14:45 – 16:00 Ćwiczenie i podsumowanie

Szkolenie organizowane jest z wykorzystaniem infrastruktury badawczej utworzonej w ramach projektu pn. „Akademia Zmienia Szczecin – Centrum Przemysłów Kreatywnych” współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013.